Asset 2

شرایط و ضوابط سرویس‌دهی آداک سرور

آداک سرور ارائه دهنده سرور های اختصاصی لینوکس و ویندوز در ایران، آلمان، فرانسه، کانادا و آمریکا قیمت مناسب، تنوع در انتخاب محل سرور، استفاده از سخت‌افزارهای روز، سیستم مانیتورینگ دائمی و پشتیبان فنی متخصص تضمین کننده‌ی کسب و کار آنلاین شما خواهد بود

1) کلیه‌ی کاربران سرویس‌های آداک سرور و کلیه‌ی اشخاص پس از تهیه‌ی هر یک از سرویس‌های آداک سرور، موظف به رعایت کامل شرایط سرویس آداک سرور می‌باشند. ماهیت این شرایط برای تضمین رعایت حقوق سایر کاربران اینترنت و تطابق با قوانین حاکم بر محیط سرویس دهندگانی است که آداک سرور از سرویس آنها استفاده می‌کند. این شرایط جامع و کامل نبوده و آداک سرور حق اضافه، حذف یا تغییر بندهای آن را در هر زمان و بدون اطلاع قبلی پس از انتشار آنها در کانال اطلاع رسانی و وب سایت برای خود محفوظ می‌دارد.
2) سرویس‌ها و رویه‌ی عمومی آداک سرور بر اساس استاندارد فنی بین المللی و مصالح آداک سرور تعریف شده و برای خریدار خاص غیر قابل تفکیک و تغییر است و خریدار موظف است بررسی لازم خود را قبل از خرید سرویس بعمل آورده باشد.
3) کلیه‌ی خریداران موظف به ارائه‌ی اطلاعات هویتی خود‬ ‫شامل تصویر کارت بانکی متعلق به خود (با پوشاندن قسمت‌های تاریخ انقضا و رمز کارت) ،تصویر کارت ملی (پس از خرید سرورهای اختصاصی) و تأییدیه‌ی شماره تلفن همراه برای اشخاص حقیقی و درخواست شخص حقوقی همراه با‬ ‫تصویر روزنامه‌ی رسمی آخرین تغییرات، به آداک سرور می‌باشند. در صورتیکه آداک سرور، در هنگام تکمیل‬ ‫فرآیند خرید و به جهت تسهیل و تسریع امور، اقدام به دریافت و کنترل این مدارک ننماید پس از‬ ‫آن حق دریافت این مدارک همواره برای آداک سرور محفوظ بوده و با عدم ارائه‌ی مدارک در زمان مقرر‬ ‫به آداک سرور، حقوق مالکیتی خریدار ملغی محسوب می‌شود و ضمناً عواقب اعلام نا صحیح اطلاعات‬ ‫مستقیماً بر عهده‌ی خریدار خواهد بود.‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬‬
4) خریدار اذعان می‌نماید که کلیه‌ی اطلاعات هویتی ارائه شده و آدرسها و شماره تماس و امثالهم‬ صحیح بوده و همواره در به روز نگه داشتن آنها در پورتال کاربران می‌کوشد. آداک سرور حق دارد هر زمان که نیاز به کنترل این اطلاعات داشته تصویر برابر اصل این اطلاعات را از خریدار دریافت نماید.‬ آداک سرور حق دارد تا تکمیل اطلاعات صحیح و مستند نسبت به تعلیق سرویس کاربر اقدام نماید.
5) آداک سرور در قبال حفاظت کامل از اطلاعات شخصی خریدار مسئول بوده و حق استفاده و ارائه به اشخاص ثالث و یا استفاده‌ی تبلیغاتی را ندارد و تنها در صورت دریافت حکم قضائی اطلاعات شخص مورد تقاضا را بنا بر ضرورت قانونی در اختیار مقام قضائی قرار خواهد داد.
6) آداک سرور مسئولیتی نسبت به تبعات و خسارات وارد بر خریداری که اطلاعات تماس تغییر یافته‌ی خود را از طرق معتبر به اطلاع نرسانده است ندارد.
7) روش ارتباطی مستند آداک سرور با خریدار، آدرس ایمیل خریدار و پاسخ به تیکت‌های پورتال‬ ‫پشتیبانی می‌باشد که از طریق حساب کاربری وی در پورتال کاربران ثبت شده است، خواهد بود و روش ارتباطی مستند خریدار با آداک سرور، ثبت تیکت در پورتال مشتریان با دریافت شماره‌ی‬ ‫پیگیری تیکت و یا ارسال نامه‌ی رسمی و دریافت رسید کتبی از آداک سرور خواهد بود.‬‬‬‬‬‬‬‬‬
8) کلیه‌ی پاسخگویی‌ها از زمان اعلام مشتری، حداکثر ۲۴ ساعت زمان خواهد برد ولی آداک سرور تلاش می‌کند که در کوتاه‌ترین زمان ممکن نسبت به پاسخگویی و انجام سفارش مشتریان عمل کند.
9) کاربر موظف است با رعایت کمال ادب و احترام با کارمندان صحبت نماید در غیر اینصورت سرویس به هر دلیلی مسدود شده و آداک سرور با توجه به صلاحدید می‌تواند سرویس مورد نظر را حذف نموده و هیچ بازگشت هزینه‌ای متوجه آداک سرور نخواهد بود.
10) قوانین آداک سرور تابعی است از قوانین جمهوری اسلامی ایران و سایر قوانین بین المللی ناظر بر سرویس‌های قابل ارائه‌ی آداک سرور و از آنجا که این قوانین در سطح دنیا به طور آنلاین و ماهانه امکان تغییر دارند، آداک سرور حق تغییرات آتی در قوانین را بر خود محفوظ می‌داند و نسخه‌ی قوانین به روز شده را از طریق لینک به صفحه‌ی شرایط استفاده از خدمات در وب سایت آداک -سرور در دسترس عموم خواهد بود.
11) سرویس‌های آداک سرور می‌بایست در جهت مقاصد قانونی استفاده گردد. انتقال، نگهداری یا انتشار هر گونه اطلاعات یا داده که مخالف هر قانون اجرایی باشد یا مستقیماً به تخلف از قانون خاصی کمک کند ممنوع است. این مورد می‌تواند شامل موارد زیر باشد (البته محدود به موارد زیر نیست):
– استفاده‌ی غیر مجاز از علائم تجاری دیگران
– استفاده‌ی غیر مجاز از لوگوهای دیگران
– اهانت به هر شخص، گروه، سازمان، قوم یا کشور
– انتشار اکاذیب علیه دیگران
– کلاهبرداری‌های اینترنتی و هر گونه عاملی که موجب فریب بازدیدکنندگان شود
– سایت‌های فعال در زمینه‌ی HYIP و یا دارای سیستم هرمی
– فروش یا تبلیغ هر گونه کالا یا خدمات غیر مجاز طبق قوانین جاری ایران و کشوری که سرورها در آن قرار دارد
– سایت‌های مرتبط یا حامی گروه‌های شناخته شده‌ی تروریست بین المللی
– استفاده از سرویس‌های آداک سرور برای نگهداری، ارسال، نمایش، انتقال، تبلیغ یا هر عمل مشابه بر روی داده‌های مرتبط با مسائل جنسی به هر شکل (مگر با ارائه‌ی مجوزهای لازم از نهادهای مربوطه)
12) مسئولیت محتوای درج شده در سرویس تأمین شده‌ی خریدار تماماً بر عهده‌ی خریدار است. این مسئولیت شامل موارد تخلف عمد و سهو و یا مواردی که توسط اشخاص ثالث نیز انجام می‌پذیرد خواهد بود.
13) کلیه‌ی مسئولیت‌های عدم استفاده‌ی صحیح از سرویس خریداری شده با خریدار می‌باشد و آداک سرور تنها مسئول ارائه‌ی سرویس استاندارد و بر اساس تعهدات فنی اعلام شده در بسته‌های میزبانی خود می‌باشد.
14) آداک سرور هیچگونه ضمانتی در زمینه‌ی فیلتر نبودن آدرس آی‌پی سرویس‌هایی که از دیتاسنترها بصورت مستقیم تهیه می‌شوند، نمی‌دهد و وظیفه‌ی رفع فیلتر کردن آن‌ها بر عهده‌ی خریدار می‌باشد.
15) ارتقای سرویس میزبانی از یک سرویس به سرویس بالاتر انجام می‌گیرد و هزینه‌ی آن معادل تفاضل هزینه‌ی دو سرویس به نسبت روزهای باقیمانده از طول مدت سرویس می‌باشد که به صورت خودکار توسط پورتال کاربران محاسبه می‌گردد.
16) در صورت تغییر تعرفه در حین استفاده از سرویس، خریدار در صورت تمایل به ارتقا در سرویس فعلی خود موظف به رعایت قیمت‌های جدید خواهد بود.
17) تغییرات مالکیت سرویس از طریق ارسال درخواست خریدار یا نماینده‌ی وی در تیکت پورتال مشتریان انجام می‌گیرد.
18) آداک سرور می‌تواند تا زمانی که اطلاعات کافی در مورد موارد مشکوک پیدا نکرده است، اقدامی برای تغییر مالکیت یک سرویس صورت ندهد.
19) آداک سرور حق انجام تغییرات فنی، سخت افزاری، نرم افزاری یا شبکه‌ای را در سرویس‌های ارائه شده دارد. در مورد تغییراتی که سرویس خریدار را تحت تأثیر قرار می‌دهد آداک سرور موظف است از یک روز تا یک ماه قبل از اعمال تغییرات، از طریق وب -سایت آداک سرور، پورتال کاربران یا پورتال پشتیبانی و یا ارسال خبر نامه به آدرس Email خریداران اطلاع رسانی نماید. خریدار موظف است خود را با این تغییرات سازگار نماید.
20) هرگاه به دلیل موارد ضروری، آداک سرور امکان اطلاع رسانی را از دست بدهد و یا فوریت‌های فنی وی را ناچار به این امر نماید مسئولیتی برای اطلاع رسانی زمان و نحوه‌ی تغییرات نخواهد داشت؛ ضمناً خریدار به آداک سرور وکالت می‌دهد تا در زمان مورد نیاز در جهت بهبود سطح کیفی سرویس اقدام به انجام فعالیت‌های سخت افزاری و نرم افزاری روی سرورهای اختصاصی و سرویس‌های میزبانی آن نماید.
21) حداکثر زمان تحویل برای سرویس‌های آداک سرور که با عنایت به شرایط عمومی کشور و با فرض بدترین حالات ممکن است به شرح ذیل است
– سرور اختصاصی: 10 روز کاری
– سرور مجازی: 4 روز کاری
– خرید نرم افزار خارجی: 10 روز کاری
– ثبت دامنه: 2 روز کاری
– سرویس میزبانی: 2 روز کاری
22) در صورت بروز شرایط ویژه‌ی فنی و یا محدودیت‌هایی که تحویل در زمان مقرر آن انجام نشود، آداک سرور مجاز به افزایش زمان تحویل سرویس تا ۲ برابر مدت زمان توافق شده خواهد بود.
23) در صورت وجود هرگونه مغایرت سرویس ارائه شده به خریدار با مشخصات سرویس، خریدار موظف است مراتب را حداکثر ظرف مدت دو روز از تاریخ فاکتور به آداک سرور اعلام نموده و آداک سرور موظف است مراتب اصلاح را در اسرع وقت به عمل آورد در غیر اینصورت مسئولیت آداک سرور پس از تاریخ اعلام خریدار، صرفاً محدود به اصلاح سرویس و فقط تا پایان زمان سرویس در فاکتور می‌باشد و زمان سرویس‌دهی افزایشی نخواهد یافت.
24) آداک سرور مسئولیتی نسبت به ضعف ایمنی ناشی از نرم افزارها (application ها) و یا برنامه‌های مورد استفاده‌ی خریدار مانند پورتال‌ها، سیستم‌های وبلاگ و مدیریت محتوا و امثال آنها، ندارد.
25) آداک سرور با تدابیر امنیتی خود مسئول حفظ امنیت پایه‌ی سرویس‌های خود می‌باشد.
26) آداک سرور مسئولیتی نسبت به در اختیار گرفتن کلمه‌ی عبور سرویس‌های خریدار، توسط اشخاص ثالث ندارد.
27) آداک سرور موظف به رعایت محرمانگی کلیه‌ی داده‌ها و نرم افزارهای موجود در سرویس خریدار می‌باشد و همچنین آن را در اختیار اشخاص ثالث قرار نخواهد داد.
28) تخطی از هر یک از شرایط درج شده در ذیل موجب تعلیق سرویس می‌شود. آداک سرور تنها تشخیص دهنده‌ی تخطی از شرایط مندرج می‌باشد. آداک سرور حق قطع سرویس بدون هیچ اخطار قبلی و یا اجتناب از سرویس‌دهی را برای خود محفوظ می‌دارد. زمانی که آداک سرور از تخطی یک خریدار از شرایط مندرج اطلاع پیدا می‌کند نسبت به بررسی فنی و یا حقوقی موضوع اقدام خواهد کرد؛ در این زمان ممکن است برای جلوگیری از ادامه‌ی تخلف سرویس خریدار به صورت موقت قطع گردد. پس از تکمیل بررسی‌ها آداک سرور بسته به نوع تخلف مجاز به محدودسازی، تعلیق یا قطع سرویس خاطی خواهد بود. همچنین آداک سرور در صورت لزوم حق پیگرد قانونی متخلف را نیز برای خود محفوظ می‌دارد. هر گونه عملی که در اینجا به آن اشاره نشده باشد ولی از نظر قوانین جاری کشور ایران یا کشور محل قرارگیری سرورها مخالف باشد نیز تخلف از شرایط خدمات محسوب می‌گردد. آداک- سرور هیچگونه وجهی به خریدار متخلف از شرایط خدمات تحت هر عنوان مانند ادعای خسارت یا هزینه‌ی مدت باقیمانده‌ی سرویس پرداخت نخواهد نمود. همچنین خریدار متخلف مسئول جبران خسارت وارده به آداک سرور خواهد بود :
– استفاده از نرم افزارهای بدون رعایت حقوق معنوی موسوم به CopyRight ایران و بین المللی
– نصب و یا استفاده‌ی برنامه‌ای که موجب اختلال در عملکرد سرور گردد
– ارسال یا اجرای فایل‌های اجرایی مانند و نه محدود به فایل‌هایی با پسوند exe , com , bat , vbs و امثالهم و در صورت وجود این فایلها بدون اخطار از فضای خریدار حذف می‌شود و با خریدار بر طبق قانون برخورد خواهد شد
– خریدار مجاز به استفاده از کدهای مخرب مانند انواع ویروس‌ها و یا سورس‌هایی که موجب آلودگی یا پایین آمدن امنیت سرور گردد نمی‌باشد
– استفاده از برنامه‌های ضعیف نگارشی که موجب نفوذ به سرویس و سایر سرویس‌های دیگر آداک سرور و سایر خریداران گردد
– وجود فایل‌های حاوی ویروس عمداً و یا سهواً در فضای سرویس مورد خریداری
– ارسال هرزنامه (Spam) عمداً و یا سهواً (ملاک، گزارش Spamcop یا سایت‌های مشابه، دیتاسنتر محل قرارگیری سرور و یا بررسی تیم فنی آداک سرور می‌باشد) حتی اگر از سرویس میل سرویس دهنده‌ی ثالثی استفاده شده باشد
– ارسال ایمیل بصورت گروهی و تعداد بالا (حداکثر ۱۰۰۰ ایمیل در روز و ۲۰ ایمیل در ۱۰ دقیقه مجاز می‌باشد به شرط آنکه کلیه‌ی گیرندگان ایمیل‌ها، خودشان درخواست دریافت ایمیل از خریدار را داشته (OPTIN) و آدرس و توضیح نحوه‌ی لغو عضویت به زبان انگلیسی در متن ایمیل وجود داشته باشد(Unsubscribe link))
– گزارش فنی آداک سرور و یا IDC که سرور میزبانی در آن می‌باشد نسبت به انجام اعمال مغایر قانون آداک سرور
– عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای جمهوری اسلامی ایران (خریدار موظف به کسب اطلاع کامل در مورد این قانون می‌باشد)
– انجام فعالیت‌هایی که به هر شکل موجب اختلال در ارائه‌ی خدمات آداک سرور به خریدار و یا سایر خریداران گردد
– استفاده از سرویس جهت ایجاد اختلال و یا نفوذ در سیستم‌های اشخاص ثالث
– عدم رعایت محدوده‌ی استفاده از منابع تخصیص یافته در هر سرویس
29) در صورت عدم رعایت قانون جرائم رایانه‌ای جبران کلیه‌ی خسارات و هزینه‌های مادی و معنوی کلی و جزئی وارد بر آداک سرور در پاسخگوئی به مراجع ذیصالح بر عهده‌ی خریدار خواهد بود.
30) آداک سرور بر طبق قانون موظف است در صورت برخورد با موارد مجرمانه نسبت به انسداد سرویس‌ها و اقامه‌ی دعوا و ارائه‌ی اطلاعات خریدار که محتوای مجرمانه در سرویس خود و یا در سرویس متصل به دامنه‌ی خود را دارد به مراجع قضائی اقدام نماید.
31) خریداران مسئول عملکرد خود در رابطه با سرویس تهیه شده می‌باشند. همچنین می‌بایست به حقوق سایر خریداران آداک سرور احترام بگذارند. آداک سرور حق تعلیق یا قطع دائم سرویس خریداران که به صورت خواسته یا ناخواسته موجب اختلال در سرویس سایر خریداران می‌گردد را برای خود محفوظ می‌دارد. ضمناً خریدار حق هیچ گونه اعتراضی را نخواهد داشت.
32) آداک سرور در تعرفه‌ی خود و یا در سایت این موارد را مشخص نموده و محدوده‌ی استفاده از منابع سرویس‌های آداک سرور برای عموم سرویس‌ها در تعرفه درج شده است. لیکن موارد زیر نیز باید در نظر باشند :
– حداکثر CPU در میزبانی اشتراکی ۱٪ در بازه‌ی زمانی ۱ دقیقه
– حداکثر Data Transfer مجاز بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه
– حداکثر Disk Space بر اساس مشخصات مندرج در تعرفه
– حداکثر Bandwidth لحظه‌ای در میزبانی اشتراکی ۲ مگابیت در ثانیه
33) آداک سرور در صورت تجاوز منابع سرویس کاربر از حدود تعیین شده، حق قطع سرویس بدون اخطار قبلی تا تعیین وضعیت را خواهد داشت و مراتب را به اطلاع خریدار خواهد رساند. در اینصورت آداک سرور، پس از ارتقای سرویس توسط خریدار و یا کاهش مصرف، اقدام به ارائه‌ی سرویس‌دهی خواهد نمود.
34) در صورتیکه خریدار در استفاده از برخی منابع که قابل اندازه گیری نیستند از حد استاندارد سرویس تجاوز نماید به تشخیص بخش فنی، آداک سرور حق قطع سرویس تا تعیین تکلیف جدید را دارد.
35) خریدار موظف است که کلیه‌ی قوانین آداک سرور و جمهوری اسلامی ایران را رعایت نماید. درصورت عدم رعایت، آداک سرور حق قطع سرویس به صورت موقت یا دائم و پیگرد قانونی و دریافت خسارت از خریدار را دارد و خریدار موظف به جبران کلیه‌ی خسارات و هزینه‌ی وارده بر آداک سرور می‌باشد. همچنین هیچ وجهی بابت فسخ سرویس و یا ایام باقیمانده‌ی سرویس یا خسارت وارده به خریدار متخلف، پرداخت نخواهد شد.
36) آداک سرور معادل ۲ روز تقویمی از زمان خرید بدون شرط و ۷ روز تقویمی هم از زمان خرید در صورت وجود مشکل از جانب آداک سرور دارای گارانتی برگشت پول تنها برای سرویس‌هایی که خودش تهیه و تنظیم کرده است می‌باشد. خریدار موظف است که خود جویای شرایط گارانتی سرویس‌ها شده و از این رو پس از این زمان، گارانتی به سرویس میزبانی خریدار تعلق نمی‌گیرد.
37) ضمانت برگشت وجه تنها در هفته‌ی اول سرویس‌های جدید ارائه می‌شود. تمدید یا ارتقای هر سرویس شامل ضمانت برگشت وجه نمی‌شود.
38) پس از پایان مدت ضمانت برگشت وجه، هیچگونه درخواستی مبنی بر برگشت پول مسموع نخواهد بود.
39) سرویس‌هایی که بصورت مستقیم از دیتاسنترها تهیه می‌شوند امکان لغو و عودت وجه ندارند مگر اینکه این امکان از طرف دیتاسنتر وجود داشته باشد و در صورت موافقت آداک سرور با درخواست خریدار مبنی بر لغو و عودت وجه سرویس، درخواست لغو و عودت وجه به دیتاسنتر ارسال خواهد شد.
40) ملاک وجود اختلال در سرویس، گزارش واحد فنی و یک سایت Tracer معتبر که باید توسط آداک سرور تأیید شده باشد، است.
41) خریدار حق درخواست لغو سرویس خریداری شده‌ی تحویل نشده را تا قبل از سپری شدن ۲ برابر حداکثر زمان تحویل مجاز آن سرویس نخواهد داشت. به عنوان مثال چنانچه زمان تحویل ۲ روز باشد در صورت عدم تحویل، خریدار تا ۴ روز مجاز به انصراف از خرید و دریافت وجه پرداختی خود نمی‌باشد.
42) آداک سرور مسئولیتی در قبال عدم استفاده‌ی خریدار از سرویس خریداری شده و تحویل شده ندارد.
43) ارائه‌ی خدمات پشتیبانی در آداک سرور بر مبنای پورتال مشتریان و به صورت ۱۵ ساعته و ۷ روز هفته می‌باشد. ضمناً به درخواست‌هایی که از طریق تلفن اعلام گردد تا حد امکان رسیدگی می‌گردد.
44) امکان نصب و تغییر نسخه‌ی هیچ نرم‌افزار، ابزار و بسته‌ای بر اساس درخواست خریدار و بر روی سرویس‌های میزبانی اشتراکی وجود ندارد.
45) در صورت درخواست انتقال یک دامنه به پنلی خارج از آداک سرور از طریق پورتال کاربران، آداک سرور حق ممانعت از تکمیل مراحل انتقال را ندارد.
46) از آنجا که آداک سرور ثبت و تمدید دامنه و انتقال برای خریدار را به صورت واسط انجام می‌دهد، عدم پذیرش توسط ثبت کنندگان بین المللی و یا ثبت کننده‌ی .IR نسبت به ثبت و یا تمدید دامنه به هر دلیل مسئولیتی را متوجه آداک سرور نخواهد کرد.
47) عودت وجه پس از ثبت دامنه توسط آداک سرور امکان پذیر نمی‌باشد.
48) آداک سرور تلاش خود را جهت راهنمایی خریدار در مسائل فنی می‌کند ولی خریدار خود مسئول است که با اطلاعات فنی سرویس میزبانی وب آشنائی داشته و آداک سرور مسئولیتی نسبت به آموزش نحوه‌ی بهره برداری صحیح از سرویس ندارد.
49) هزینه‌های کارشناسی نیروی فنی و یا سایر خدماتی که در هنگام استفاده از یک سرویس اولیه‌ی خریداری شده‌ی مورد نیاز واقع می‌گردد تابع تعرفه‌ی روز درخواست جدید خریدار می‌باشد.
50) آداک سرور مسئولیتی نسبت به بارگذاری اطلاعات (Upload) در فضای میزبانی خریدار و یا Download اطلاعات وی به صورت رایگان ندارد.
51) آداک سرور مسئولیتی نسبت به نصب نرم افزار برای خریدار به صورت رایگان ندارد.
52) سرورهای مجازی و اختصاصی به صورت مدیریت نشده (Self Managed) به کاربر تحویل داده می‌شوند و مدیریت سرورها به عهده‌ی کاربر می‌باشد؛ لازم به ذکر است آداک سرور در صورت امکان تمام تلاش خود را در جهت بالا بردن سطح پشتیبانی نرم- افزاری خواهد کرد.
53) مالک تجهیزات و سخت افزار سرور اختصاصی، آداک سرور می‌باشد و پرداخت هزینه‌ی اجاره‌ی سرور موجب بروز حقی برای خریدار نمی‌گردد.
54) آداک سرور مسئولیتی در قبال تمدید دامنه‌هایی که تا 1 هفته پیش از انقضا تمدید نشده‌اند نخواهد داشت.
55) با توجه به اینکه در شرایط تحریم به سر می‌بریم و ممکن است حوالجات با تأخیر همراه باشد کاربرانی که سرویس‌های مستقیم از دیتاسنترها دارند، موظف به پرداخت هزینه‌ی تمدید خود حداقل ۴۸ ساعت قبل از زمان قانونی تمدید خود هستند.
56) در صورتی که کاربر، هزینه‌ی تمدید را در روز تمدید واریز نماید مسئولیت و زمانبر شدن فعالسازی سرویس به عهده‌ی کاربر می‌باشد؛ چرا که گاهی نیاز به تأیید بخش مالی دیتاسنتر دارد که این مورد در برخی دیتاسنترها ممکن است زمانبر باشد.
57) آداک سرور تنها مسئولیت سرویس‌دهی در حوزه‌ی خرید را دارد. در خصوص اختلالات و موارد دیگر مانند ارتباط اینترنت خریدار و برنامه نویسی وب و نرم افزارها و مشکل دامنه‌هایی که نزد دیگران ثبت شده است مسئولیتی متوجه شرکت نمی‌باشد.
58) آداک سرور تنها در صورت بروز مشکلاتی که موجب عدم دسترسی به سرور اختصاصی مشتری از راه دور می‌گردد مسئول پشتیبانی فنی سرور بوده و البته در صورتی که بروز مشکل به خاطر سوء عملکرد خریدار باشد هزینه‌ی پشتیبانی طبق فاکتورهای IDC و سرویس “مدیریت سرور” از خریدار اخذ خواهد شد.
59) در صورت بروز مشکل سخت افزاری که موجب عدم دسترسی به سرور شود خریدار موظف به اعلام مورد به بخش پشتیبانی آداک سرور بوده و آداک سرور پس از اطلاع موظف به تعویض سخت افزار معیوب طی 7 روز کاری و به صورت رایگان می باشد.
60) زمان اختلال در سرویس خریدار در صورت درخواست وی با اعلام مدت اختلال و تأیید واحد فنی در صورتی که میزان تجمعی آن از ۱۲ ساعت بیشتر باشد به مدت سرویس افزوده می‌گردد. لازم به ذکر است که مدت زمان اضافه شده مضربی از ۱۲ خواهد بود. مثال اگر سرویسی ۱۵ ساعت قطعی داشت، ۱۲ ساعت به انقضای سرویس اضافه خواهد شد.
61) مدت زمان قطع سرویس ناشی از عدم پرداخت مطالبات آداک سرور، بررسی جرائم و اعمال تشخیص کارشناسی به مدت زمان سرویس‌دهی افزوده نمی‌گردد.
62) چنانچه که اختلال در سرویس‌های تهیه شده بصورت مستقیم از دیتاسنتر رخ دهد، وظیفه‌ی رفع خسارت از عهده‌ی آداک سرور خارج بوده و دیتاسنتر می‌بایست طبق قوانین و شرایط سرویس‌دهی خود اقدام به رفع خسارت نماید.
63) توافقات خاص تنها به صورت کتبی و با مهر و امضای مجاز آداک سرور معتبر خواهد بود و توافقات با پرسنل به صورت کتبی یا شفاهی و یا به هر شکل دیگر از درجه اعتبار ساقط است.
64) به طور کلی مسئولیت تهیه‌ی نسخه‌ی پشتیبان از داده‌ها، فایل‌ها، بانک‌های اطلاعاتی و ایمیل‌ها با خود خریداران بوده و همه‌ی خریداران می‌بایست پشتیبان کلیه‌ی داده‌های مورد نیاز خود را در جایی غیر از تجهیزات و سرورهای آداک سرور نگهداری نمایند. در صورت بروز هر مشکل و عدم توانایی بازگرداندن اطلاعات از آرشیو بکاپ هیچگونه اعتراضی مسموع نخواهد بود و آداک سرور در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
65) مسئولیت بکاپ گرفتن در سرویس‌ سرورهای اختصاصی صرفاً به عهده‌ی خود خریدار می‌باشد و آداک سرور در این زمینه هیچگونه مسئولیتی ندارد.
66) نحوه‌ی پرداخت در پورتال کاربران درج شده است. به طور عمومی خریدار موظف است مدارک پرداخت خود را تا پایان مدت سرویس نگهداری نماید.
67) به دلیل محدودیت‌های نگهداری داده‌های حسابداری، فیش بانکی و یا حواله‌ای که برای افزایش اعتبار و یا پرداخت یک صورت حساب می‌باشد، تنها تا ۶ ماه پس از واریز قابلیت استفاده را خواهد داشت.
68) پس از پرداخت مبلغ سفارش توسط خریدار، با آماده‌ی تحویل شدن سرویس خریداری شده، مراتب از طریق ارسال ایمیل و یا تیکت پشتیبانی و یا پیامک مندرج در فاکتور سفارش به خریدار اطلاع داده می‌شود. عدم دسترسی خریدار به اکانت کاربری مانع تحویل سرویس نمی‌گردد.
69) آداک سرور مسئولیتی در قبال عدم تطابق سرویس خریداری شده با نیاز مشتری ندارد.
70) تمامی سرویس‌ها در تاریخ و زمان مقرر به سرویس‌دهی مسدود شده و امکان بازگشایی سرویس تا پرداخت صورت حساب مقدور نخواهد بود.
71) آداک سرور با اعلام و اخطار قبلی در خصوص تسویه‌ی بدهی‌های معوق حق قطع سرویسی که خریدار برای آن بدهکار است و یا سایر سرویس‌ها و خریدهای قبلی خریدار را داشته و می‌تواند در صورت تمایل با تملک برخی از آنها معادل مبلغ آن در فاکتور فروش (نسبت به مدت اعتبار آن به کل زمان سرویس) از میزان بدهی )اصل بدهی، جرائم و یا خسارات وارده بر آداک سرور) کسر نماید.
72) آداک سرور برای هر روز تأخیر خریدار در تسویه بدهی‌ها، خسارات و یا جرائم و امثالهم به صورت روزانه منظور می‌نماید که بطور یکجا و در هنگام تسویه‌ی بدهی، خریدار موظف به تسویه‌ی مجموع آن خواهد بود.
73) مسئولیت اطلاع از زمان انقضای سرویس و کنترل آنها بر عهده‌ی خریدار می‌باشد لیکن آداک سرور، انقضای سرویس‌های خریدار را از ۱ هفته قبل از طریق ارسال پیام به وی یادآوری می‌نماید و عدم دسترسی خریدار به اکانت و شماره تماس یا ایمیل خود، مسئولیتی را برای آداک سرور ایجاد نخواهد کرد.
74) آداک سرور حق دریافت هزینه‌ی فنی جهت رفع مسدودی یک سرویس را خواهد داشت.
75) آداک سرور هیچ مسئولیتی برای بدست آوردن اطلاعات حذف شده از روی سرورهای میزبانی پس از اتمام قرارداد نخواهد داشت.
76) آداک سرور هیچگونه مسئولیتی در برابر عدم انجام تعهدات خود در هنگام موارد اضطراری مانند بلایای طبیعی، جنگ، شورش، آشوب اجتماعی، انفجار، اعتصاب، محدودیت‌های دولتی و تحریم را ندارد. با این حال در صورت بروز چنین مواردی آداک-سرور تلاش خود را برای کاهش اثرات این موارد می‌نماید. بروز هر یک از موارد اضطراری موجب تخطی خریداران از شرایط خدمات نخواهد شد. تحریم و عدم امکان تبادل ارز از موارد اضطراری خواهد بود.
77) خدمات آداک سرور به همان شکلی که هستند ارائه می‌شوند و هیچگونه گارانتی صریح و ضمنی شامل آنها نمی‌گردد. ضمناً هیچگونه ضمانتی مانند مطابق نیاز خریدار بودن، بی عیب بودن، عدم قطعی، امنیت و … ارائه نمی‌شود. همه‌ی ضمانت‌های کتبی و شفاهی در مورد سرویس‌های آداک سرور که توسط کارکنان یا نمایندگان و یا سایرین ارائه شوند فاقد اعتبار می‌باشند. آداک سرور هیچگونه خسارتی بابت عملکرد سرویس خود به هر نحو نمی‌پردازد. آداک سرور تحت هیچ شرایطی مسئول حوادث احتمالی (مانند از دست رفتن داده‌ها روی سرور) نخواهد بود.
78) در برهه‌ای از زمان ممکن است بعلت اختلالات فنی، سیستم اطلاع رسانی آداک سرور به طور صحیح عمل نکرده و امکان ارسال ایمیل و پیامک مقدور نباشد؛ لذا خریدار موظف است جهت بررسی وضعیت سرویس و فاکتورهای خود هر چند روز یکبار به پورتال مشتریان مراجعه نماید.
79) با پرداخت مبلغ فاکتور و یا عضویت در سایت آداک سرور یا پورتال مشتریان، خریدار قوانین آداک سرور را پذیرفته و نیازی به اخذ امضا از خریدار وجود ندارد.
80) تمدید هر سرویس به منزله‌ی تأیید و قبول داشتن قوانین آداک سرور می‌باشد.
81) میزان مسئولیت آداک سرور در مقابل حوادث نا خواسته و خسارات غیر مستقیم وارد بر خریدار در استفاده از سرویس و یا اطلاعات خریدار محدود به بند خسارات این قانون خواهد بود.
82) سقف خسارات اثبات شده توسط مرجع رفع اختلاف به خریدار برای هریک از انواع سرویس‌ها حداکثر معادل نیمی از هزینه‌ی پرداختی آن سرویس برای قرارداد جاری همان سرویس خواهد بود.
83) در صورتی که خریدار به هر دلیل بخواهد که از آداک سرور شکایت قضایی کند، می‌بایست در یکی از شهرهای میاندوآب (استان آذربایجان غربی) یا قوچان (استان خراسان رضوی) شکایت خود را ثبت نماید در غیر اینصورت، آداک سرور این حق را به خود محفوظ می‌دارد که پاسخگوی شکایت نباشد.
84) عدم اجرای بخشی از شرایط و قوانین آداک سرور نسبت به خریدار یا دیگران به منزله‌ی سلب حق اجرای قوانین از آداک- سرور نمی‌باشد.